За законами ринку, коли збільшується попит, підвищується ціна. Одномісний номер готелю в центрі міста коштує в середньому від 170 до 350 євро. Двомісний номер зі сніданком на 30 квітня чи 1 травня обійдеться близько 600 євро. Федерація римських працівників готельного бізнесу застерігає клієнтів бути пильними і контролювати ціни. Не виключені випадки, що у зв’язку з масовим прибуттям людей деякі готелі братимуть завищену плату.
Нашестя поляків
Римські організатори розраховують принаймні на два мільйони віруючих, які приїдуть на церемонію. Людей може бути і більше, зважаючи, що на похорон Івана Пала II 8 квітня 2005 року в столиці перебували від 2 до 5 мільйонів вірних.
Згідно з опитуванням польського державного телебачення, 8 відсотків поляків, а це 4 мільйони осіб, хотіли б бути в Римі 1 травня. Поїздці на церемонію сприятимуть і травневі свята, адже у Польщі матимуть чотири дні вихідних, зазначає отець Адам Далах, координатор польського єпископату мігрантів.
Польські священики в Римі мобілізують свої ресурси для прийняття земляків. Окрім ліжок у церковних парафіях, вони домовляються з місцевими комунами про надання шкільних чи інших приміщень для тимчасової ночівлі. За словами отця Адама, серед 30 тисяч поляків-іммігрантів, які живуть у столичному регіоні, багато хто погодився прийняти земляків у своєму помешканні.
Рекордна канонізація
У Польщі дату беатифікації великого земляка знали наперед до її офіційного оголошення у Ватикані два тижні тому. Там просочилася інформація, що архієпископ краківський Станіслав Дзівіш, колишній секретар понтифіка Войтили, напередодні католицького Різдва просив Бенедикта XVI саме 1 травня провести церемонію. У першу неділю після Великодня, у день Божого милосердя, як назвав цей день понтифік Іван Павло II.
Римо-католицька церква не бачила такого тисячу років, коли Папа Римський буде зараховувати до лику блаженних свого попередника. Іван Павло II стане блаженним за рекордно короткий термін в історії католицької церкви: 6 років і 29 днів. У минулому процес канонізації тривав сотні років. Відповідно до процедури, одного дня Папу-поляка проголосять святим.
«Ми з ентузіазмом чекаємо 1 травня, бо це був Папа, який заслуговує бути блаженним. Він багато жертвував заради людей, заради всіх людей, не лише Рима», – кажуть прихожани Римської Церкви.
Автор: Наталія Кудрик
Джерело: http://www.radiosvoboda.org//content/article/2294534.html
|