Про нас пишуть
Меню сайту

Статистика

geolocalizzare le statistiche

Вітаю Вас, Приятеле/Приятелько 24.08.2019, 14:53

Головна » FAQ

 
Де лише не закинула доля українців...Канада, Америка, Бразилія, Аргентина, Парагвай, Австралія, країни центральної Європи давно вже стали домівками для сотень тисяч наших предків, які колись імігрували за кордон у пошуках кращої долі, рятувались від смерті, голоду. Жорстокою вона була для них у ті часи, бо не залишала жодної надії на повернення на Батьківщину. Минули століття, аж ось і знову 4-та хвиля української іміграції поповнила ряди існуючої і добре утвердженої вже сьогодні української діаспори. Перебуваючи вперше на екскурсії у цьому мальовничому Вічному Місті Римі, неподалік Пірамід мене чисто випадково перестрів один український хлопчина і вручив мені запрошення на День Матері.
 
Бути за кордоном і потрапити на земляка - було для мене просто приємною несподіванкою. "Що це таке?" запитала я його. А він відповів поспішаючи: "запрошуємо Вас на Свято Матері, всю інформацію Ви знайдете в оголошенні"...і зник серед гамору людей та машин. Так, і справді в наступну неділю День Матері...подумала я, тож маючи можливість побувати на цьому святі я вирішила не їхати до Мілану і залишилась у Римі.
 
Перше святкування Дня Матері в Римі у Ювілейному 2000 році залишиться для мене на завжди! Вперше я побачила Український Собор Св. Софії та Український Католицький Університет, пам'ятники Т.Г. Шевченко, М. Шашкевичу...і все це тут на чужині.... О 15:00 зібрались українські матері з Риму та околиць та духовенство. Семінаристи закінчували розставляти столи з перекускою для присутніх, зустрічали людей, які прибували і прибували. Інші ж настроювали апаратуру. Просто під відкритим небом о 16:00 годині нарешті розпочалось так довгоочікуване святкування. Радість і біль розривали душу. Ініціатором свята у далекій Італії виступив український гурт "Єдині" з м. Рима. Члени гурту - українські студенти, які навчаються тут у різних університетах. У своїх піснях вони перенесли всіх нас присутніх у рідний край, нашу милу і найдорощу Україну. Свято Матері відбулось і сподіваюсь матиме своє продовження і в майбутньому. За матеріалами:

Зеновія Теслів (ВЗ) м. Львів
P.S. (З огляду на обширність статті, тут ми подали лише її вибрані частини).
 

 
Свято Матері в Італії
"ЗаРИМовані матері”

Цілий тиждень з 10 по 18 травня 2003 року в Італії проходять урочистості присвячені Дню Матері. Святкування, які проводяться вже втретє, стали доброю традицією для українців в Італії. Як і минулого року, так і цього року головним організатором свята виступила Українська Греко-Католицька Церква. З благословення Апостольського Візитатора УГКЦ в Італії Преосвященнішого Владики Гліба Лончини святом заопікувався Пасторальний Координатор для українців греко-католиків в Італії о. Василь Поточняк.
 
З привітальними словами до учасників Форуму звернулися владика Гліб Лончина, Надзвичайний та Повноважний посол України в Італії Борис Гудима, Народний депутат України Оксана Білозір, голова парламентської групи „Друзі України" депутат Еудженіо Річчі, голова Європейського Конгресу Українців Левко Довгович, представник Єпископської Конференції Італії фондації Мігрантес отець Бруно Мійолі, представники муніципалітету Риму та інші гості.
 
Після привітань гостей учасники зібрання заслухали двох доповідачів: Народного депутата України, академіка М. Жулинського та Координатора для українців греко-католиків в Італії о. В. Поточняка. O 13 годині розпочався галла - концерт українських виконавців. Земляків вітали з Святом Матері даруючи свої пісні народні артисти України Павло Дворський та Оксана Білозір, вокальна формація „Піккардійська Терція", заслужені артисти України Оксана Савчук та Іван Кавацюк з дуету „Писанка", Тарас Курчик та гурт "Єдині". Хвилі сміху збурювали людське море, коли розповідав свої гуморески заслужений артист України Микола Савчук.
 
Святковий концерт тривав шість годин. Близько 5 тисяч глядачів з Риму та цілої Італії (на святкування прибуло 22 автобуси прочан) мали справжнє національне свято. Танці, співи, загальна веселість, сльози радості та смутку, бурні овації - ось що характеризувало атмосферу на подвір'ї Української Базиліки Святої Софії цієї неділі. « Ми побували на Україні! Дякуємо за чудове свято!», - ось враження тисяч українців від Дня Матері в Римі.

За матеріалами: Ярослава Музиченко
http://www.umoloda.kiev.ua
 
Press release
Українці — єднаймося!
 
9 листопада 2003 року в місті Рим відбулися установчі збори Християнського Товариства Українців в Італії. Після молитви та національного гімну з вітальними словами до присутніх звернулися Апостольський Візитатор для українців греко-католиків в Італії владика Гліб Лончина та Консул України в Італії пан Віктор Гамоцький. Вони зокрема зупинились на важливості такого громадського об'єднання, можливостях співпраці в подальшому для вирішення найгостріших проблем українських імігрантів в цій країні.
 
Були зачитані вітальні телеграми, що надійшли на адресу Зборів: від Європейського Конгресу Українців, від Народного депутата України Оксани Білозір, від Союзу Українців у Великобританії та інші. У Раду товариства були обрані представники різних міст Італії: Риму, Бреші, Болонії, Мілану, Пескари, Казерти, Реджіо Емілії, Венеції та інших. Головою Товариства стала львів'янка Анна Умлєва, 49 років, випускниця Львівського Державного Університету імені Івана Франка. Отаннє місце роботи в Україні - педагогічний коледж ЛДУ ім. І.Франка.
 
На закінчення зборів незабутній чудовий вечір української музики подарував всім присутнім гурт "Єдині" з Риму.
 
 За матеріалами: BRAMA News and Community Press BRAMA,
Nov 24, 2003, 1:00 am ET
 

 
Свято Матері збирає українців у м. Терні
 
Переважну більшість громадян України, які перебувають на заробітках в Італії становлять жінки, тому День Матері тут є особливо шанованим. У цьому 2004 році організатором масових святкувань Дня Матері в Італії виступила УГКЦ в особі о. Василія Поточняка.
 
Цього року свято почалось з різних міст Італії, а 8-го травня завершиться у столиці - місті Римі, оскільки перше святкування українцями Дня Матері в Італії розпочалось у 2000 році саме у Вічному місті Римі за ініціативою та сприянням гурту "Єдині”. Святкові концерти нещодавно вже відбулись також у містах Бреші та Болонії.
У неділю, 2 травня, урочисті святкування відбулись також і у м. Терні. Сюди з концертом завітав з України гурт "Соколи” та заслужений артист України - гуморист Гриць Драпак. Від українців в Італії прибув з Риму відомий український гурт "Єдині”. З м. Терні виступила учасниця всеіталійського фестивалю San Remo італійська співачка Federica Cardelli.
 
Свято відбулось на славу! Зібралось близько 400 осіб, серед яких було дуже багато і італійців. Було весело. До танцю жінок не доводилось запрошувати — свято організовано для них і вони справді почувались шанованими. Треба було бачити, як сяяли їх очі, а усмішки не зникали з їх облич! На святкуваанні були присутні також і українські кореспонденти та телеоператори з телеканалу ICTV (м. Київ). Вони навіть не сподівались побачити щось подібне, тому й самі піддались загальному настрою та святковій атмосфері і затанцювали з усіма присутніми.
Після концерту журналісти спілкувались з українцями та італійцями. Їх цікавило ставлення італійців до нас, заробітчан. Відповіді були однозначні — працьовиті, відповідальні, добрі та найголовніше — високоосвідчені! Прошання з митцями було довгим і зворушливим. До побачення, дорогі наші, до наступного свята...
 
За матеріалами: Газетa "МІСТ”
(Канадсько-української Корпорації "MEEST” в Італії)
Номер 3 * П'ятниця, 7 травня 2004 року
 
 
 
Українська маніфестація у Римі – разом переможемо!
 
25 листопада на одній з найбільших римських площ, а саме Республіканській Площі, відбувся всеіталійський мітинг українців Апеннінського півострова. Зібралися усі – від малят, до людей похилого віку, від студентів до заробітчан, від духовенства до інтелігенції. Були не тільки українці. До них приєдналися італійці й поляки, серби й македонці, американці й хорвати. Були усі, кому сьогодні не байдужа доля Україні. Всього, понад три тисячі осіб – які разом переживали і серце в яких билося в унісон з майданом Незалежності, протягом трьох годин переживали за події в Україні. Такого піднесення та солідарності серед українців, мабуть, ще жодного разу не переживало Вічне Місто.

Все розпочалося спільною молитвою. Після Молебну було прочитано Звернення Блаженнішого Патріарха Любомира про ситуацію з фальсифікованими виборами в Україні.
 
Оранжевий колір маніфестантів яскраво майорів на фоні білих пишних будівель Площі Республіки, вкритої синьо-жовтими стягами, плакатами в підтримку Президента Віктора Ющенка, з різними гаслами українською, італійською та англійською мовами. Помаранчева барва – символ перемоги, створювала атмосферу єдності та солідарності, і так гармонійно виражала «народну справу» - res pubblica.
Поміж гаслами - «Ющенко – наш президент», «Україні - правду», «Путін – геть руки від України», «Свобода», а також гасел італійською мовою, виступали організатори маніфестації, лідери української громади, жінки – заробітчани, яким, українська влада створила настільки «добрі» умови життя в Україні, що вони поїхали у найми, створила настільки «якісні» умови голосування, що в них змогли взяти участь заледве 5000 осіб, з цілої української громади, яка нараховує більше півмільйона. І все «Тому що, - порядний, професійний, лідер», злочинно-кримінальної сьогоднішньої влади.
 
З трепетом та сльозами на очах, у кожного щеміло серце, адже захищалося майбутнє України, народу і кожної сім’ї. Захищалося те, щоб дати відповідь – чому я тут? Захищалося право кожного – адже «понятія» не можуть бути вектором розвитку, а тотальна фальсифікація та грубе порушення прав, повинні колись та й закінчитися. Український народ – терпеливий, але сьогодні він був рішучий та волелюбний - «Геть брехню». Ми обрали Ющенка, і він наш президент.

Вже вкотре, були зібрані підписи-звернення до Італійського Парламенту та Уряду, повної підтримки Віктора Ющенка. А ще, жінки-заробітчани, що важкою працею заробляють гроші на чужині, зібрали кошти для наметового містечка на Майдані Незалежності. Були присутні журналісти, телебачення, радіо. Потрібно зазначити, що італійські мас медіа дуже інтенсивно почали висвітлювати події в Україні, і це надзвичайно тішить, - від дуже пасивного не зацікавлення Україною, до актуального висвітлення та переосмислення ситуації.

Після політичних заяв та гасел, виступив гурт «Єдині». З піснею-долею, з «Червоною рутою» та піднесеним настроєм – усі стали єдині – кияни й донеччани, львів’яни та волиняни, - і дух Майдану Незалежності, і кожне українське серце, яке має право вільно битися.

Після сьогоднішнього мітингу кожен зрозумів, що тільки РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО. І, щонайважливіше, кожен повернувся до свої домівки з надією, що скоро буде куди та чому повертатися! Повертатися додому, себто – в Україну, де на білому снігу, немов на Республіканській Площі, наспіє помаранчевий колір спільної перемоги.

За матеріалами:
http://www.maidan.org.uа та http://soskin.info/news/1567.html
 

 
Наш народ дуже талановитий. Підтвердженням цього став виступ українського гурту «Єдині» з Риму, що приїхав на запрошення о. Віталія Тарасенка. Протягом 3 годин гурт "Єдині” розважав нас своїми задушевними піснями, які зігріли наші зболілі душі та втілив надію на краще. Зал аплодував, сміявся, плакав та співав разом із хлопцями. Закінчився концерт веселою забавою, під час якої українці в Генуї показали вміння веселитися, танцювати і співати. Свято з "Єдиними” стало для нас справжнім торжеством.
 
За матеріалами: genova.org.ua
 

 
A Bologna una chiesa per la comunità ucraina greco-cattolica
 
Una nuova chiesa per gli ucraini di rito orientale che si trovano a Bologna. Viene consegnata oggi, 21 novembre, alla comunità ucraina greco-cattolica la chiesa di San Michele dei Leprosetti, recentemente restaurata. Le celebrazioni per l'inaugurazione della chiesa, che avviene nella festa di San Michele secondo il calendario bizantino, prevedono una preghiera di ringraziamento presso la cripta della chiesa di Santa Maria del Suffragio (via Libia, 59), precedente sede della comunità. Da li partirà una processione fino al sagrato della chiesa di San Michele, dove il vescovo emerito di Forlì-Bertinoro, monsignor Vincenzo Zarri, a nome dell'arcivescovo di Bologna, il cardinale Carlo Caffarra, consegnerà le chiavi al nuovo rettore, padre Andriy Zhyburskyy, cappellano degli ucraini di Bologna. Dopo di che la celebrazione della Divina Liturgia in rito bizantino.
 
Al termine della Santa Messa, la gente si è diretta alla chiesa di San Bartolomeo presso la quale si sono tenuti i festeggiamenti. A dar il benvenuto è stato il gruppo musicale "Jedyni" di Roma che è venuto a Bologna per condividere la gioia dell'evento. Questo gruppo ha già inciso due CD e ha visitato con i suoi concerti circa 70 comunità ucraine sperse su tutto il territorio nazionale. Inoltre, è molto stimato ed amato dagli ucraini sia in Italia che in Ucraina.
 
La comunità greco-cattolica ucraina è attiva a Bologna da circa sette anni e ha oltre 2. 500 fedeli, in gran parte donne.
 
За матеріалами газети Il Resto del Carlino (Болонія)
 

 
Гурту «Єдині» виповнилося 10 років
 
Промоція національної культури, згуртування, моральна та духовна підтримка українців в умовах імміґрації – під таким девізом творить найстарша українська вокально-інструментальна формація Італії. Гурт «Єдині» було створено при Українській Папській Колегії Св. Йосафата у 1999 році. Десять років тому, а саме 14.05.2000 року, молоді музиканти вперше виступили перед римськими українцями започаткувавши в такий спосіб святкування Дня Матері. Цю дату вони вважають днем народження гурту.

До того булa зустріч учасників гурту, скрупульозний вибір репертуару, довгі репетиції...

Згадуючи про історичний день першого концерту, хлопці сповнюються позитивними емоціями, радістю, хвилюванням та гордістю. Тодішнє свято було не таким велелюдним, як в останні роки, проте серце наповнювала радість за можливість звеселити українських матерів, що вимушені дбати про своїх дітей на відстані тисяч кілометрів. Музиканти також доклалися до організації торжества у 2001 та 2002 роках. Добрий почин став традиційним.

З того часу Єдиними було проведено понад 70 мистецько-культурних заходів від півночі до півдня, від заходу до сходу Італії - всюди де є українські громади. Творче надбання гурту зібрано у аудіо касеті та двох дискових альбомах. Зараз музиканти працюють над випуском третього ювілейного альбому кращих музичних творів. Незабаром гурт розпочне свій ювілейний концертний тур усією Італією.
 
Символічною для Єдиних стала їх цьогорічна відзнака за активну творчу діяльність та промоцію української культури на Апеннінах. Саме під час цьогорічного відзначення Дня матері делегат мера міста Риму з питань міграції, пані Тетяна Кузик, вручила почесні відзнаки засновниками та тим, хто в особливий спосіб уможливлював це свято.
 
За матеріалами:
Маріанна СОРОНЕВИЧ "Українська газета в Італії"
http://www.gazetaukrainska.com/2009-12-17-14-53-16/523--lr--10-.html
 
 
 
Український гурт «Єдині» з Рима відсвяткував 10-річчя

 
14.05.2000 року Вокально-інструментальна формація "Єдині" 10 років тому вперше виступила на римській землі. Відбулося це на концерті, присвяченому Дню Матері. За 10 років гурт виступав із багатьма концертами перед українцями Італії, став лауреатом міжнародних фестивалів у м. Ріміні та м. Каттоліка. «Навіть не віриться, що вже минуло 10 років від того дня, коли наша вокально-інструментальна формація "Єдині" виступила зі своїм першим концертом на Свято Матері... Згадуючи про той історичний день, наші серця сповнюються сьогодні багатьма позитивними емоціями, радістю, хвилюванням та гордістю», - пишуть учасники гурту «Єдині» на своєму сайті.

Цього року у ювілейному концерті, який відбувся в Римі, виступили гурт «Мері», а також Ірина Лончина з Івано-Франківська, лауреат міжнародних фестивалів Анжела Вербицька, брати Дмитро та Назарій Яремчуки, Степан Гіга разом з сином Степаном та Вокально-інструментальна формація "Єдині".
Хвиля української музики вітає римських українців із першим ювілеєм!
 
 
Джерело: Хвиля української музики «Молоде радіо»
http://molode.com.ua/?q=node/2380
 
 
 
УГКЦ в Італії вдесяте організувала масштабне святкування Дня Матері у Римі
 
В неділю 9 травня цього року традиційне щорічне святкування Дня Матері українців в Італії відзначило свій десятилітній ювілей. Хоч перше свято в 2000 році не святкувалося на такому масштабному рівні, однак, саме воно дало поштовх до започаткування чудової традиції відзначення Дня Матері на українському острівці в Італії біля Собору Святої Софії в Римі.
 
Це радісне свято для українців в Італії багате на спогади, емоції і, водночас, і сльози. У Римі святкування Дня Матері розпочалось 14 травня 2000 року з-за ініціативи вокально-інструментального гурту «Єдині» та благословення покійного владики Івана Хоми та за сприянням Головного Дому oo. Василіян у Римі, ректорів українських Папських колегій святого Йосафата та Покрови Пресвятої Богородиці, о. Євгена Небесняка, СДБ та при діяльній співпраці семінаристів Українських папських колегій в Римі.
 
З 2002 по 2004 рік виконавчим директором Свята Матері в Римі був колишній пасторальний координатор для українців в Італії, о. Василь Поточняк, а з 2005 і по сьогодні о.Олександр Сапунко, теперішній Пасторальний координатор, які протягом цих років якнайбільше спричинилися до розвитку та маштабності Свята Матері для українців в Італії.
 
Організаторами цьогорічного Свята матері виступили Апостольський Візитатор для українців греко-католиків в Італії преосвященний владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ та релігійне товариство для українців католиків в Італії «Свята Софія», яке очолює о. д.-р Іван Дацько. Виконавчим директором цього свята, як зазначалося, є пасторальний координатор для українців греко-католиків в Італії о. Олександр Сапунко. о 13.30 розпочався довгоочікуваний концерт за участю відомих українських естрадних виконавців, серед яких: народний артист України Степан Гіга разом з сином Степаном, заслужені артисти України брати Дмитро та Назарій Яремчуки, Анжела Вербицька, Ірина Лончина, гурт "Єдині" та гурт «Мері».
 
Урочистий концерт відкрила Ірина Лончина піснею «Мати-емігрантка», яку вона написала під враженнями, які отримала, виступаючи на Святі матері у Римі в 2007 році. Слова пісні проникали в душу і навернули сльозу не одній мамі, але сумувати було ніколи, бо свято, як і життя мами, повинно бути веселим і світлим.
 
За матеріалами: Офіційний сайт УГКЦ в Італії
http://www.chiesaucraina.it/ucra/index.php?option=com_content&task=view&id=274
 
 
Українці в Італії вшанували матерів
 
Українська Греко-Католицька Церква та Товариство «Свята Софія» вдесяте запросили українців із усієї Італії разом відзначити День матері у Римі.
Зранку 8 травня групи українців із різних регіонів Італії, які прибули на святкування, мали змогу здійснити екскурсії визначними місцями столиці Італії та українськими осередками Риму. Зокрема криптою собору Св. Софії, ознайомитися із музеєм патріарха Йосипа Сліпого.

На майдані перед базилікою Свята Софія, відбувся концерт, за участі місцевих колективів із різних міст Італії.
Цього ж дня, близько десятої години, розпочалися нічні чування. Українці об’єдналися у молитві, розмовах у групах, перегляді телефільмів та нічній варті. Духовні заходи тривали аж до ранку наступного дня і завершилися Архиєрейською Святою Літургією за участі Преосвященного Владики Діонісія (Ляховича), ЧСВВ, Апостольського Візитатора для українців Італії Іспанії.

Тетяна Кузик, делегат мера міста Риму у питаннях інтеграції, вручила пам’ятні відзнаки представникам української Греко-католицької церкви за постійне піклування про українських іммігрантів. За вагомий внесок у розвиток українського музичного мистецтва на Апеннінах, за активну творчу діяльність, зокрема за започаткування святкувань Дня матері у Римі було відзначено вокально-інструментальний гурт "Єдині".

9 травня матерів величали на Концертно-мистецькій програмі відомих виконавців з України. Кількатисячна аудиторія підспівувала і танцювала разом із народним артистом України Степаном Гігою, популярним молодіжним гуртом «Мері», братами Дмитром та Назарієм Яремчуками, заслуженою артисткою України Іриною Лончиною та лауреатом міжнародних конкурсів Анжелою Вербицькою.

Захоплююча шоу-програма, пісні та гумор, танці та розваги забезпечили усім присутнім відчуття єднання, чудовий відпочинок та хороший настрій.
 
За матеріалами: Марiaнна Сороневич
Головний редактор Українська газета в Італії
http://www.gazetaukrainska.com/2009-12-17-14-53-16/499-2010-05-10-14-20-42.html
 
 

 

У світлі Христового Воскресіння, напередодні великого свята – торжества Вознесіння Господнього, в Неділю сліпородженого, Греко-Католицька громада м. Терні, душпастирем якої є о. Ігор Крупа, який також опікується і провадить громадами в містах Перуджі та Сполето, мала прекрасну нагоду вітати у себе Високопреосвященного Владику Діонісія (Ляховича), Апостольського Візитатора, численну кількість гостей і духовенства та вокально-інструментальний гурт «Єдині».
 
Цей візит був заздалегідь запланованим, оскільки у 20 травня 2012 українська громада відзначала десяту річницю духовних звершень, молитви та побуту українських заробітчан на італійській землі. Церква Santa Maria Reggina, яка є духовним осередком для Українців м. Терні, вітала гостей з Риму, Перуджі, Сполето та інших міст Італії.
 
Відразу після слів привітання Високопреосвященний Владика розпочав Святкову Божественну Літургію. Серед отців, що співслужили урочисте Богослужіння були: о. Ігор Крупа, о. Мануїл, ієромонах Студитського чину, о. Прокопій Лотоцький, ЧСВВ, о. Василь Марчук, капелан громади УГКЦ у м. Брешшя, та о. д-н. Валентин Федишин, ЧСВВ.
 
Із словами подяки для Владики Діонісія та гостей виступив о. Ігор Крупа. Духовний пастир зачитав слова привітання із листа о. Андрія Максимовича, що перебуває на дипломатичній службі Ватикану в Бельгії, та запросив усіх продовжити святкування на фуршеті та концерті.

«Церква для нас у чужині стала всім: і молитвою до Бога, і рідною мамою, і дорогою Україною. Церква для нас – як ковток повітря, де ти чуєш свою мову, свою пісню, де ти можеш щиро помолитися. Будучи в чужині у нашій церкві, ми забуваємо, що ми на чужині» - такими словами розпочався святковий концерт. Він складався із двох частин. Перша частина була підготовлена зусиллями вірних української громади м. Терні. На другій частині концерту ми вітали гостей з Риму, гурт «Єдині». Василь Тимішак, Роман Різняк та Андрій Грицевич розпочали свій концерт із прослави Пресвятої Богородиці, Цариці Небес, нашої Матері.
 
Василь Романюк м. Терні (Італія)
Джерело: chiesaucraina.it
 

 

Copyright ВІФ Єдині © 2010-2019