Хто ми?
Меню сайту

Статистика

geolocalizzare le statistiche

Вітаю Вас, Приятеле/Приятелько · RSS 20.02.2020, 05:41

 
Дорогий/а приятеле/приятелько, щиросердечно вітаємо Тебе на офіційному сайті нашого гурту!
Ласкаво запрошуємо Тебе відвідати світ нашої музики та братерства!
Хто ми?
 
Вокально-інструментальна формація «Єдині» була заснована у м. Римі при Українській Папській Колегії Св. Свящ. Йосафата у 1999 році для згуртування та промоції єдності нашого народу тут на Апенінах, моральної і духовної підтримки, а також для розвитку традицій українців в умовах іміґрації. Члени нашого гурту – це сучасні та колишні студенти. Приїхавши на навчання до м. Риму у 1997 року, ми дуже часто мали можливість спілкуватись із нашими земляками, ділитись спільним пережитим досвідом тут та чужині, відчувати моральну тяготу і біль кожного з них. 
 
Почуті слова, ніколи не залишались поза нашою увагою, тому часто роздумуючи над ними, кожен з нас відчував велику потребу у наданні якоїсь конкретної допомоги нашим землякам. Саме так, 12 листопада 1999 року, в день святого Священномученика Йосафата, у нас виникла ідея створення нашої вокально-інструментальної формації – гурту «Єдині».
 
Наскільки важливою є присутність нашого гурту тут на чужині? 
 
Впродовж дванадцяти років нашої діяльності в Італії, ми провели 120 мистецько-культурних концертних програм від півночі до півдня, від заходу до сходу, всюди де є наші українські громади. За цей час ми випустили наші 2 дискові альбоми та 1 аудіо касету. Приїжджаючи до наших людей, котрі силою обставин опинилися тут на чужині, ми, у наших концертних програмах несемо у їхні серця радість, надію та віру на краще майбутнє. З радістю пригадуємо наші концерти у Римі, Мілані, Новарі, Ароні, Борго Манеро, Генуї, Тревізо, 
Фрагмент святкувань Дня Матері в Римі у 2009 році
 
Реджьо Емілії, Болонії, Мантові, Бреші, Феррарі, Перуджі, Флоренції, Tepнi, Неаполі, Казерті, Парете, Мондрагоне, Салерно та в багатьох інших містах Італії, а також в Україні у м. Соснівка, Жовкві, Івано-Франківську, Яремче та Львові. Окрім цього, ми виступали і на міжнародних фестивалях культури та творчості у містах Ріміні та Равенна, де офіційно предстваляли Україну.
 
Наш гурт було неодноразово відзначено нагородами за професійність та промоцію своєї культури та пісні з боку місцевої влади, Міністерства Культури України і найосновніше – незкінченними оплесками глядачів та фанів, які навіть по закінченні нашого виступу продовжували скандувати: "viva l'Ucraina, vivano gli «Unici»”!
 
Дванадцять років діяльності – втрачений час чи перспектива?
 
Час, який ми впродовж дванадцяти років нашої діяльності присвятили і продовжуємо присвячувати нашим землякам, аж ніяк не можливо назвати втраченим, оскільки його суть було б цинічно оцінювати у чисто матеріальному вимірі. Як любов до рідного краю, батьківської оселі, материнського тепла і ласки, так і наше служіння нашим людям тут в Італії є викликане спонтанним покликом творчої душі, яка прагнула реально допомогти українцям. Тому цю діяльність ми розглядаємо більш як прагматичну ніж теоретичну. Протягом цих років ми побачили і зауважили, що наша професійність та популярність зросла.
 
Тепер ми пишемо нові якісні музичні твори, працюємо в обраному напрямку. На даний час, наприклад, працюємо над випуском нашого 3-го ювілейного дискового альбому і, якщо нам вдасться знайти спонсорів, то цей альбом побачить світ на наше 15-річчя діяльності. У ньому буде відображена вся наша діяльність за 15 років. У 2010 році нашій формації виповнилось 10 років і з цієї нагоди ми провели музичний тур з концертами по цілій Італії, базуючись на численних запрошеннях, які нам надійшли звідусіль. Окрім цього у 2010 році виповнилось також і 10 років від започаткування нашою формацією святкування Дня Матері в Римі.
 
Яким було перше святкування Дня Матері у 2000 році?
 

Перше святкування Дня Матері  у Ювілейному 2000 році дещо поступалось тому, яким воно є зараз, проте в жодному разі воно не було менш урочистим. Тоді ми виходили з наших обмежених можливостей. Проте, як і зараз, так і 12 років тому назад, святкування Дня Матері відбувалось саме тут на відкритому полі, що є поряд храму Св. Софії та Українського Католицького Університету. У той день зібралось близько 150 чоловік з м. Риму та околиць. Була гарна сонячна погода. Наш концерт складався з двох частин: духовної та світської. Люди були щасливі, що мали можливість почути рідне слово і рідну пісню.

Фрагмент святкувань 1-го Дня Матері у Римі у 2000 році
 
Це свято було справжнім торжеством для українських матерів, які не маючи нікого зі своїх рідних поруч, линули думками до своїх сімей на Україну. Саме у такий спосіб 14 травня 2000 року за ініціативою нашого гурту, розпочалось святкування Дня Матері в Римі з метою пошани Матері та Ювілейного 2000 року.
 
Хочемо відмітити, що це перше Свято Матері у 2000 році відбулося з ініціативи нашого гурту зa благословенням покійного Владики Івана (Хоми), а також завдяки значним сприянням Генерального Дому оо. Василіян – колишнього Протоархимандрита Василіянського Чину а теперішнього Апостольського візитатора для українців греко-католиків в Італії та Іспанії Преосвященного Владики Діонісія (Ляховича) ЧСВВ, Ректорів Українських Папських Колегій Св. Йосафата і Покрови Пресвятої Богородиці в Римі – високопреподобних о. Генезія Віомара, ЧСВВ, о. Теодора Галіцького, ЧСВВ, а також всечесного о. Євгена Небесняка, СДБ та студентів-семінаристів з обох Колегій, які доклали немало зусиль до організації цього свята.
 
Як ми оцінюємо організацію та святкування Дня Матері тепер будучи його ініціаторами?
 
Наш виступ в Римі на День Матері у 2010 році
Сьогодні ми є свідками великомаштабного святкування. І це прекрасно. З України приїжджають щораз нові видатні співаки, а для наших людей це є чудова нагода зустріти своїх друзів та знайомих, які знаходяться в різних куточках Італії та пізнати краще це прекрасне Вічне Місто, його віковічну історію та особливості і почути рідну пісню.
 
Великою заслугою у цьому є вклад діяльності колишнього пасторального координатора для українців в Італії всеч. о. Василія Поточняка, який разом з тодішнім оргкомітетом у 2002 році надав цьому святу саме таке вагоме значення.
 
Для українців, які вже впродовж 10 років (починаючи з 2002 року) приїжджають сюди на святкування організовуються паломницькі тури по місту, нічні чування, сповіді. Отже було запроваджено цілий комплекс служінь, які і сьогодні продовжуються під керівництвом теперішнього пасторального координатора для українців в Італії всеч. о. Маркa Ярославa Семегенa.
 
Щодо членів нашого гурту, то у 2000 році склад нашого гурту був наступним:
 
о. Олексій Саранчук (соліст, гітарист, бас-гітарист) – зараз він є душпастирем у Венеції та реґіоні Венето,
о. Юрій Дрізд (клавішні інструменти, бек-вокаліст) – зараз є душпастирем у м. Львові,
Роман Різняк (соліст та музикознавець) – викладач церковного співу при Українській Папській Колегії св. Свящ. Йосафата в Римі.
Андрій Грицевич (лідер гурту (2000-2004), клавішні інструменти, бек-вокаліст).
о. Віталій Тарасенко (відповідальний за проведення концертів) - зараз він є капеланом для українців у м. Ґенуя.
д-р. Михайло Перунпродюсер (2000-2005). Зараз він працює в УКУ у Львові.
 
У 2001 році до нашого гурту прийшов Михайло Партика (соліст, соло-гітарист та музикознавець), а у 2003 році Василь Тимішак (вокаліст та бас-гітарист). 12 травня 2004 року новим лідером нашої формації «Єдині» було обрано саме Василя Тимішака. На даний час Василь працює над здобуттям докторату при Папському Урбаніянському Університеті.
 
Сучасний склад формації «Єдині» є наступним:
 
Василь Тимішак (лідер гурту, вокаліст та бас-гітарист),
Роман Різняк (соліст, клавішні інструменти), 
Андрій Грицевич (клавішні інструменти, бек-вокаліст).
  

 
НАША КНОПКА:
 

 
 

 

Copyright ВІФ Єдині © 2010-2020