Новини
Меню сайту

Категорії розділу
Різне [55]
Особисті матеріали [15]

Статистика

geolocalizzare le statistiche

Вітаю Вас, Приятеле/Приятелько · RSS 10.12.2018, 05:57

Головна » Статті » Різне

Українці в Італії — єднаймося! (поновлена)
Апостольський візитатор для українців греко-католиків Італії та Іспанії Владика Діонізій запевнив про підтримку об’єднавчого починання Українською греко-католицькою церквою. Незважаючи на те, що громадські організації діють у іншій сфері, вони повинні бути на службі людям.
 
Проаналізувала сучасний стан феномену української імміграції на Апеннінах, динаміку та проблематику її формування, професор україністики Римського університету Ла Сапієнца Олена Пономарева. У програмі зустрічі, націленої на створення об’єднавчого руху, було чітко вказано пропозицію щодо представлення і обговорення програм формування об’єднаної громадської ради в Італії. Виступаючі висловлювали різне бачення можливого об’єднання, та бракувало змістовних пропозицій і конструктивних ідей. Ряд учасників зустрічі надмірно зупинялися на розповідях дільності власних асоціацій, що часом призводило до безрезультатних словесних обмінів.

Тетяна Кузик, голова Центральної координаційної ради українських об’єднань в Італії, подала пропозиції, серед яких, зокрема, започаткування щорічної конференції голів українських громадських організацій, організація проведення Днів України у Римі, підтримку Незалежного сайту українців в Італії «Лелеки», як основного засобу інтерактивного об’єднання та координації заходів громади та ін.
 
Маріанна Сороневич, головний редактор Української газети та Незалежного сайту українців в Італії «Лелеки» (www.leleky.org), запропонувала усім організаціям користуватися цими ЗМІ для спілкування та обміну інформацією. На її думку об’єднавчі процеси повині починатися саме із цього. Окремі спільноти можуть таким шляхом продемонструвати свою дієздатність на користь співвітчизникам, поширювати досвід, розробляти та приймати спільні рішення. Присутні сконцентрували надмірну та завчасну увагу над обговоренні кандидата на голову можливої об’єднаної організації.
 
У своєму виступі голова спілки «Гілка Калини» Анна Умлєва зауважила ініціаторам зібрання, що дана зустріч не підготовлена, не представлено жодного проекту об’єднання українських організацій. Яке воно буде за формою, його цілі і завдання, структура та механізми діяльності і, найважливіше – базові можливості такого об’єднання – наявність приміщення і шляхи фінансування – ці питання не стали предметом обговорення. У зв’язку із цим не може йти мова про вибори голови організації. Засідання затягнулося надовго. Після виступів і дискусій, було вирішено сформувати тимчасову комісію, що складається із представників різних регіонів країни. Підень представлятиме журналіст Оксана Библів, центральні регіони – Додатковий радник міської мерії Тетяна Кузик, журналіст Маріанна Сороневич та Олексій Городецький, голова Хрнистиянського товариства українців в Італії, північ - Юрій Журавель голова Української громадської правозахисної організації «OБЕРІГ». Завданням комісії є розробити структуру та концепцію майбутньої організації.
P.S. Думка про об’єднання українських організацій не є новою. В минулому було щонайменше п’ять спроб здійснити цей задум. Час покаже, чи цьогорічна спроба матиме життєздатне продовження?...
 
 
Шановні співвітчизники!
 
*Oголошення*
 
Упродовж останніх років явище імміграції в Італії набуло нового формату, непомітного для багатьох на перший погляд, але з яким більше не можна не рахуватись. Нові тенденції також характеризують феномен української трудової міграції на Апеннінах, що поступово перетворюється з поїздок на заробітки на процес устаткованого життя. Сьогоденні процеси складають передумови для того, щоб українцям в Італії замислитись над своїм спільним майбутнім, формувати яке уявляється можливим тільки спільними зусиллями.
 
Зважаючина викладене вище, Посольство України в Італії вносить на розгляд свідомо небайдужих українців пропозицію провести 8 травня 2010 року о 14.00 в приміщенні дипустанови зустріч з метою визначення доцільності і готовності української громади створити об’єднану громадську організацію українців в Італії. Розуміючи об’єктивну складність процесу і пам’ятаючи про невдачу минулих подібних ініціатив, не маємо на меті нав’язувати своє бачення вашого майбутнього. Захід розрахований на представлення ваших змістовних ідей, викладення кожним з вас власного бачення діяльності можливого об’єднання і не покликаний на проведення безрезультатних словесних обмінів.
 
У разі висловлення вами згоди на формування громадського об’єднання, пропонуємо бажаючим представити свої ініціативи у вигляді передвиборчої програми, за яку голосували б присутні. До участі у зустрічі запрошуються українці з усіх регіонів Італії. Особливо розраховуємо на участь представників діючих українських асоціацій Півночі, Півдня та Центру Апеннін. Зметою з’ясувати рівень вашої зацікавленості та кінцевої доцільності у проведенні такої зустрічі просили б підтвердити вашу участь за тел. 06 841 34 16 або на електронну пошту (brusylo@gmail.com). Контактна особа від Посольства – другий секретар Ігор Брусило

За матеріалами:
Незалежний сайт Українців в Італії "Лелеку"
 
Категорія: Різне | Додав: ЄДИНІ (21.12.2010)
Переглядів: 926 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

 

Copyright ВІФ Єдині © 2010-2018