Новини
Меню сайту

Категорії розділу
Різне [55]
Особисті матеріали [15]

Статистика

geolocalizzare le statistiche

Вітаю Вас, Приятеле/Приятелько · RSS 24.04.2024, 15:14

Головна » Статті » Особисті матеріали

За «мовним» законом в Україні стоїть намагання Росії втягнути Україну в ЄврАзЕС
 
Якщо хтось ще у це не вірить, то слід врешті-решт прокинутись зі сну наївності і почати аналізувати ситуацію. Росія Путіна, яка інтенсивно проваджує свою політику через «мовний» закон є реальним свідченням того, що саме мова стала важливою геополітичною зброєю, яку Росія використовує в зонах своїх інтересів, щоб повернути собі вплив часів екс імперії і активно впроваджує розпочатий у 2011 році процес створення Євроазійського Союзу, який є нічим іншим як екс СРСР! Не так давно російська мова отримала офіційний статус в Абхазії та Південній Осетії, а зовсім нещодавно такі ж спроби, (на щастя, невдалі), здійснювалися і в Латвії.
 
Іншими словами Кремль почав розбудовувати ЄврАзЕС руками «соотєчественніков» з «русского міра». Напередодні створення Євразійського економічного союзу Держдума РФ звернула увагу на необхідність підтримки «соотєчєствєнніков» та зміцнення «Русского міра» за кордоном. Зокрема 19 червня 2012 депутати нижньої палати російського парламенту почали обговорення проекту заяви про посилення роботи з «соотєчествєннікамі» та розширення гуманітарного впливу Росії у світі. Про це повідомляє прес-служба фонду «Русскій мір».

За словами спікера нижньої палати Держдуми Сєргєя Наришкіна, створення Євразійського економічного союзу вимагає підтримки з боку держав, які до нього увійдуть, і в тому числі «соотєчєсвєнніков», з так званого «русского міра».
 
Парламентарії Росії закликали вжити всі можливі зусилля, спрямовані на якісне зростання російського культу та присутності за межами РФ, зокрема шляхом розширення мережі російських центрів науки і культури, мови і поліпшення їх матеріальної бази.
 
Найконкретніше висловився перший заступник голови Комітету Держдуми у справах СНД і зв'язків із «соотєчєствєннікамі» Владімір Нікітін, який наголосив, що проект заяви «правильно націлює керівництво країни на створення потужного Русского міра саме для зміцнення позиції Росії на нашій планеті».
 
Показово, що за кілька днів до розгляду Держдумою питання «соотєчествєнніков», голова «Конгрєса русскіх общін» депутат Держдуми Алєксєй Журавльов заявив про намір нещодавно створеного на базі громадської організації «Родіна - Конгрєс русскіх общін» громадського руху «Родіна - Євразійскій союз», об'єднати всі проросійські організації на території СНД. Журавльов запевнив, що до руху приєднається більше 100 тис. закордонних «соотєчествєнніков». За його словами, відповідні установчі з'їзди вже відбулися у Молдові та Придністров'ї. В Україні, Білорусі та Казахстані вони заплановані на найближчий час. Завдання, які буде реалізовувати «Родіна - Євразійскій союз», підкреслив російський парламентарій, «збігаються з планами та цілями президента Володимира Путіна, опублікованими в передвиборних статтях: у першу чергу це створення «єдіного простора», підтримка російської мови і встановлення безвізового режиму.
 
В Україні для втілення планів Росії, відразу активно проявили себе «соотєчествєннікі» з Партії Регіонів, які запопадливо взялися "захищати" російську мову, адже ніде так сильно як в Україні її "ущемлюють" і "принижують". Саме так 5 червня а згодом, відразу після закінчення Євро-2012, 3 липня Верховна Рада голосами 248 депутатських карток ухвалила закон «Про засади державної мовної політики», який де-факто спрямований на зміцнення «Русского міра» за кордоном (в Україні) та є преамбулою до добровільно-примусового перегляду Україною своїх євроінтеграційних прагнень.
 
Росія, офіційна державна мова якої є виключно російська (не зважаючи на те, що на її території є величезна кількість інших націй та культур - серед яких і українці!), абсолютно не переймається «засадами державної мовної політики», а вперто і всіма зусиллями захищає СВОЮ РОСІЙСЬКУ МОВУ! Чому ж тоді Росія не зробить українську мову другою державною?!
 

Українська мова відображає віковічну самобутність багатомільйонного українського народу і є основою його духовності, багатства та історичної пам'яті. Повноцінне функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території держави є гарантією збереження ідентичності української нації та сутності України як держави. Тому антиконституційний законопроект № 9073 повинен бути відмінений негайно!
 
Чинна Конституція України гарантує вільний розвиток, використання і захист ВСІХ МОВ національних меншин України. Статус української мови як державної ніколи не позбавляв громадян України права вільно використовувати будь-яку іншу мову для приватного спілкування та задоволення будь яких потреб. Натомість мови національних меншин не повинні перешкоджати розвитку єдиної державної мови, якою конституційно є українська мова, її функціонуванню в усіх сферах суспільного, економічного та політичного життя громадян України на всій території України і це питання повинно бути закрито сьогодні і НАЗАВЖДИ!
 
Росіяни їдучи в Америку, Канаду, Австралію чи в країни Європи вивчають мову тієї країни до якої мандрують і не "втирають" тим країнам свою мовну політику. Натомість в Україні вони вважають себе господарями і диткують їй свої умови. Якщо Росія вважає що ми "браття-слов'яни", то яка в тому проблема вивчити їм ще одну слов'янську - українську мову?! При потребі, завжди можна зрозуміти і поляка і чеха і серба чи хорвата або білоруса, - вистачить просто цього хотіти. Тож до України та її офіційної державної мови повинна бути така настанова.
 
Святослав Шевчук: "Мовний закон - зневага до людей"
 

Голова української греко-католицької церкви Святослав Шевчук вважає, що мовний закон зневажає обидві мови, тому є антиконституційним.

"З одного боку це абсолютна зневага до української мови як державної, а з іншого - це зневага і до російської мови, тому будь-яка чесна людина не може змиритися з таким мовним законопроектом”, - каже глава УГКЦ.

 
Відео та матеріал надано телеканалом 24:
 
 
СВІТОВИЙ КОНҐРЕС УКРАЇНЦІВ ЗАСУДЖУЄ ТАК ЗВАНЕ ПРИЙНЯТТЯ АНТИКОНСТИТУЦІЙНОГО ЗАКОНОПРОЕКТУ "ПРО ЗАСАДИ ДЕРЖАВНОЇ МОВНОЇ ПОЛІТИКИ”
 
Світовий Конґрес Українців (СКУ) засуджує дії, що відбулися у Верховній Раді України 3 липня 2012 р. у зв’язку з так званим прийняттям антиконституційного Законопроекту "Про засади державної мовної політики”, та розцінює їх як ще один явний приклад відходу провладних сил від демократичних принципів правління. Беручи до уваги той факт, що упродовж кількох століть панування в Україні царської та радянської імперій російська мова насильно впроваджувалась у всі сфери державного і соціального життя та одночасно витісняла з ужитку рідну мову українського народу, яка в свою чергу зазнавала жорстоких утисків та репресій, - Законопроект "Про засади державної мовної політики” становить серйозну небезпеку для майбутнього розвитку української мови та ставить під загрозу роль, яку вона має відігравати як єдина державна мова в Україні. Законопроект про мовне питання є черговим кроком владних структур до офіційного повернення російської мови у різні сфери державного і суспільного життя та русифікації населення України, а затим - до конституційного впровадження російської мови як другої державної. Законопроект "Про засади державної мовної політики” суперечить:
 
1) Конституції України, яка стверджує, що "Державною мовою в Україні є українська мова” (ст. 10)
2) Європейській хартії регіональних мов або мов меншин та Рамковій конвенції про захист національних меншин про те, що просування регіональних мов та мов меншин не повинні відбуватися за рахунок державної мови.
 
Цей законопроект та його попередні варіанти були неодноразово критично оцінені широкою українською громадськістю та відомими міжнародними інституціями, у тому числі й Верховним комісаром у справах національних меншин ОБСЄ та Європейською комісією Ради Європи "За демократію через право” (Венеціанською комісією). Обурений такими тривожними подіями, СКУ закликає Президента Віктора Януковича не підписувати законопроект про мовне питання. СКУ також звертається до світового українства заявити про свою солідарність українським патріотичним силам у захисті української мови та основ демократії в Україні.
 
Нагадуємо, що СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ об’єднує в своєму складі українські організації із 32 країн та підтримує зв’язки з українцями ще 14 країн. Заснований у 1967 р. як неприбуткова організація, у 2003 р. СКУ був визнаний неурядовою організацією у Економічній та соціальній раді Організації Об’єднаних Націй зі спеціальним консультативним статусом.
 
Категорія: Особисті матеріали | Додав: ЄДИНІ (07.07.2012)
Переглядів: 1070 | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

 

Copyright ВІФ Єдині © 2010-2024