Новини
Меню сайту

Категорії розділу
Різне [55]
Особисті матеріали [15]

Статистика

geolocalizzare le statistiche

Вітаю Вас, Приятеле/Приятелько · RSS 23.10.2018, 04:59

Головна » Статті » Різне

Ораторія на тексти Блаженного Івана Павла ІІ
 
Як повідомляє сайт ZIK в основу концепції ораторії покладено відносини між Українською церквою та Апостольською Столицею. Сама назва TOTUS TUUS (це напис на гербі Івана Павла ІІ) перекладається як «Увесь Твій» і символізує посвяту себе і свого життя Богородиці Іваном Павлом ІІ, коли він тільки-но зійшов на престол. У свою чергу, символом України є Софія Київська і Богородиця Оранта як захисниця українського народу.
 
Автори ораторії спробували провести символічну паралель і показати, що є спільного між роллю Богородиці в житті Українського народу та Папи Івана Павла ІІ. Для нашого народу Богородиця є Берегинею і заступницею, Нерушимою Стіною, що оберігає Україну, в свою чергу Папа Іван Павло ІІ вважав її покровителькою, наставницею та порадницею впродовж усього свого життя.
 
Молитовний твір складається з 14 частин. Це слова зі звернення Папи Івана Павла ІІ до України, які були покладені на вірші Анною Волинською. Авторка розповіла, що відчуваючи величезну відповідальність при написанні віршів до цього твору, приступала до праці, як і ченці-іконописці до роботи над іконами – з постом і молитвою.
 
Загалом всіх учасників, що виконуватимуть ораторію, буде 150. Як зазначив диригент-постановник ораторії Микола Кулик, написати твір і розписати всі партії для такої величезної кількості осіб було надзвичайно важко. Проте ця робота є вкрай важливою, оскільки серед величезного об’єму музичної інформації, яка доступна та пропонується слухачам, дуже мало творів, які б несли у собі духовні цінності. За його словами «справжня музика є тоді, коли вона подобається всім, коли її розуміють звичайні люди».
 
Ораторія TOTUS TUUS прозвучить 21 жовтня о 19.00, адже наступний день, 22 жовтня є днем вшанування Івана Павла ІІ у світі. Молитовний твір виконуватиметься вдруге. Вперше його виконали 1 травня 2011 року, у день беатифікації блаженного Папи Івана Павла ІІ, у храмі Преображення Господнього.
 

Довідка.
 
Д-р. Михайло Перун був колись також і продюсером нашої вокально-інструментальної формації (1999-2007). Тож з приємністю підтримуємо його ініціативу.
 
Що стосується ораторії, то Ораторія (від лат. oro – говорю, благаю) – великий концертний твір на певний сюжет (для солістів, хору і симфонічного оркестру) на біблійний або античний сюжет. Близько 1551 року в Римі при монастирі Сан-Джіроламо розпочали проводити «молитовні зустрічі» з метою популяризації католицизму за межами храму. Такі зібрання відбувалися в спеціальних приміщеннях при церкві, що мали назву ораторій і були призначеними для читання й інтерпретування Святого Письма та бесід духовного змісту. В таких «ораторіях» ставили різні сцени біблійного сюжету, які були розділені проповіддю на дві частини. Ці сцени також супроводжувались музикою – хорово-вокальними композиціями.
 
Категорія: Різне | Додав: ЄДИНІ (21.10.2011)
Переглядів: 782 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

 

Copyright ВІФ Єдині © 2010-2018