Новини
Меню сайту

Категорії розділу
Різне [55]
Особисті матеріали [15]

Статистика

geolocalizzare le statistiche

Вітаю Вас, Приятеле/Приятелько · RSS 16.01.2019, 13:58

Головна » Статті » Різне

Як "ГУДАКИ" поставили на вуха всю Європу
 
Багатонаціональне звучання

Українська, німецька, угорська та циганська – такими мовами володіють у колективі, адже музиканти представляють різні етнічні групи, які сторіччями населяли закарпатський регіон. Звідси й багатовимірність звучання, яка так сильно імпонує західній публіці. Завідує усім австрієць Юрґен Крефтнер, або Юра Буковинець, місцевий сировар-бізнесмен. Каже, організаторів фестивалю, який проводиться ось уже майже 20 років, очевидно, підкорили ненаграною щирістю і теплотою гри. «Журі дуже сподобалося те, що ми – справжні музиканти. Виступаємо без манірності, без «шоу-бізу», не роблячи шоу», – каже Юрґен.
 
Учасники гурту – непрофесійні музики. Нові пісні вони розучують без нот – лише на слух. Утім, це аж ніяк не применшує їхньої виконавчої майстерності чи потенціалу, переконаний письменник і прихильник «Гудаків» Сергій Жадан: «Мені здається, вони дуже вдало поєднують свою автентичність, незаангажованість, професійну музику з надзвичайно серйозним і щирим підходом до того, що вони роблять. Коли на них дивишся, то розумієш, що все це справжнє, все це автентичне. Тут немає якоїсь «робленості», яку можна побачити в професійних музикантів. Але разом із тим можна побачити, що це не є якісь етнічні гоцалки. Справді якісно, цікаво і надзвичайно драйвово».
 
Чи прокинуться українські продюсери?
 
Хоча і мають титул кращого фольк-бенду Європи 2010 року, запити у «Гудаків» не вибагливі. Хочуть їздити на гастролі не лише у Західну Європу, але й містами України. Для цього, каже фронтмен гурту Юрґен, потрібна фінансова підтримка, оскільки бенд існує виключно на ентузіазмі учасників: «Ми сподіваємося, що з часом наші досягнення за кордоном таки стануть відомими в Україні, і завдяки цьому українські продюсери, так би мовити, «прокинуться» і усвідомлять, що є, власне, українська музика, яку можна запропонувати публіці, а не лише російська попса, розрахована на комерцію».
Мають бажання, та не мають ілюзій, що їхній успіх змінить музичний ландшафт в Україні в одну мить. Відтак нині «Гудаки» працюють над позитивним іміджем держави за кордоном, готуючи до запису у квітні вже всій четвертий альбом у Брюсселі.
Автор: Євгенія Вятчанінова
Редактор: Христина Ніколайчук [Deutsche Welle]
Категорія: Різне | Додав: ЄДИНІ (16.02.2011)
Переглядів: 645 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

 

Copyright ВІФ Єдині © 2010-2019